    Vishay Vitramon GA1812A102FXGAT31G
    Part No.:
    GA1812A102FXGAT31G
    Manufacturer:
    Vishay Vitramon
    Category:
    Ceramic Capacitors
    Package:
    Datasheet:
    SENICO ELECTRONICS INTL CO., LIMITEDGA1812A102FXGAT31G.pdf
    Description:
    CAP CER 1000PF 1KV C0G/NP0 1812
    Manufacturer:
    Vishay Vitramon
    Series:
    GA
    Packaging:
    Tape & Reel (TR)
    Product Status:
    Active
    Capacitance:
    1000 pF
    Tolerance:
    ±1%
    Voltage - Rated:
    1000V (1kV)
    Temperature Coefficient:
    C0G, NP0
    Operating Temperature:
    -55°C ~ 150°C
    Features:
    Ratings:
    AEC-Q200
    Applications:
    Automotive
    Failure Rate:
    Mounting Type:
    Surface Mount, MLCC
    Package / Case:
    1812 (4532 Metric)
    Size / Dimension:
    0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
    Height - Seated (Max):
    Thickness (Max):
    0.086" (2.18mm)
    Lead Spacing:
    Lead Style:
    Category:
    Ceramic Capacitors
    1. How to order GA1812A102FXGAT31G on SENICO ELECTRONICS INTL CO., LIMITED?
    3. Are the GA1812A102FXGAT31G price and inventory displayed accurate?
    4. What forms of payment are accepted?
    Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of GA1812A102FXGAT31G?
    Image GA1812A102FXGAT31G
    Part Number GA1812A102FXGAT31G
    Manufacturer Vishay Vitramon
    Series GA
    Packaging Tape & Reel (TR)
    Product Status Active
    Capacitance 1000 pF
    Tolerance ±1%
    Voltage - Rated 1000V (1kV)
    Temperature Coefficient C0G, NP0
    Operating Temperature -55°C ~ 150°C
    Features -
    Ratings AEC-Q200
    Applications Automotive
    Failure Rate -
    Mounting Type Surface Mount, MLCC
    Package / Case 1812 (4532 Metric)
    Size / Dimension 0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
    Height - Seated (Max) -
    Thickness (Max) 0.086" (2.18mm)