    Vishay Vitramon GA1812A222FXCAT31G
    Part No.:
    GA1812A222FXCAT31G
    Datasheet:
    SENICO ELECTRONICS INTL CO., LIMITEDGA1812A222FXCAT31G.pdf
    Description:
    CAP CER 2200PF 200V C0G/NP0 1812
    Capacitance:
    2200 pF
    Tolerance:
    ±1%
    Voltage - Rated:
    200V
    Operating Temperature:
    -55°C ~ 150°C
    Size / Dimension:
    0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
    Height - Seated (Max):
    Thickness (Max):
    0.086" (2.18mm)
    Ceramic Capacitors
    1. How to order GA1812A222FXCAT31G on SENICO ELECTRONICS INTL CO., LIMITED?
    3. Are the GA1812A222FXCAT31G price and inventory displayed accurate?
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of GA1812A222FXCAT31G?
    Image GA1812A222FXCAT31G
    Part Number GA1812A222FXCAT31G
    Product Status Active
    Capacitance 2200 pF
    Tolerance ±1%
    Voltage - Rated 200V
    Temperature Coefficient C0G, NP0
    Operating Temperature -55°C ~ 150°C
    Package / Case 1812 (4532 Metric)
    Size / Dimension 0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
    Height - Seated (Max) -
    Thickness (Max) 0.086" (2.18mm)