    Vishay Vitramon GA1812Y105KBAAR31G
    Part No.:
    GA1812Y105KBAAR31G
    Datasheet:
    SENICO ELECTRONICS INTL CO., LIMITEDGA1812Y105KBAAR31G.pdf
    Description:
    CAP CER 1UF 50V X7R 1812
    Capacitance:
    1 µF
    Tolerance:
    ±10%
    Voltage - Rated:
    50V
    Temperature Coefficient:
    X7R
    Operating Temperature:
    -55°C ~ 150°C
    Size / Dimension:
    0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
    Height - Seated (Max):
    Thickness (Max):
    0.086" (2.18mm)
    Ceramic Capacitors
    1. How to order GA1812Y105KBAAR31G on SENICO ELECTRONICS INTL CO., LIMITED?
    3. Are the GA1812Y105KBAAR31G price and inventory displayed accurate?
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of GA1812Y105KBAAR31G?
    Image GA1812Y105KBAAR31G
    Part Number GA1812Y105KBAAR31G
    Product Status Active
    Capacitance 1 µF
    Tolerance ±10%
    Voltage - Rated 50V
    Temperature Coefficient X7R
    Operating Temperature -55°C ~ 150°C
    Package / Case 1812 (4532 Metric)
    Size / Dimension 0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
    Height - Seated (Max) -
    Thickness (Max) 0.086" (2.18mm)