    Vishay Sprague T95V156M004CZSL
    Part No.:
    T95V156M004CZSL
    Manufacturer:
    Vishay Sprague
    Category:
    Tantalum Capacitors
    Package:
    1410 (3727 Metric)
    Description:
    CAP TANT 15UF 20% 4V 1410
    Manufacturer:
    Vishay Sprague
    Series:
    TANTAMOUNT™, T95
    Packaging:
    Tape & Reel (TR)
    Product Status:
    Active
    Capacitance:
    15 µF
    Tolerance:
    ±20%
    Voltage - Rated:
    4 V
    Type:
    Conformal Coated
    ESR (Equivalent Series Resistance):
    1.5Ohm
    Operating Temperature:
    -55°C ~ 125°C
    Lifetime @ Temp.:
    Mounting Type:
    Surface Mount
    Size / Dimension:
    0.143" L x 0.104" W (3.63mm x 2.65mm)
    Height - Seated (Max):
    0.061" (1.55mm)
    Lead Spacing:
    Manufacturer Size Code:
    V
    Ratings:
    COTS
    Features:
    High Reliability
    Failure Rate:
    Grade:
    Qualification:
    Category:
    Tantalum Capacitors
    1. How to order T95V156M004CZSL on SENICO ELECTRONICS INTL CO., LIMITED?
    3. Are the T95V156M004CZSL price and inventory displayed accurate?
    4. What forms of payment are accepted?
    Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of T95V156M004CZSL?
    Image T95V156M004CZSL
    Part Number T95V156M004CZSL
    Manufacturer Vishay Sprague
    Series TANTAMOUNT™, T95
    Packaging Tape & Reel (TR)
    Product Status Active
    Capacitance 15 µF
    Tolerance ±20%
    Voltage - Rated 4 V
    Type Conformal Coated
    ESR (Equivalent Series Resistance) 1.5Ohm
    Operating Temperature -55°C ~ 125°C
    Lifetime @ Temp. -
    Mounting Type Surface Mount
    Size / Dimension 0.143" L x 0.104" W (3.63mm x 2.65mm)
    Height - Seated (Max) 0.061" (1.55mm)