    Vishay Sprague T95V685K010CZSL
    Part No.:
    T95V685K010CZSL
    Manufacturer:
    Vishay Sprague
    Category:
    Tantalum Capacitors
    Package:
    1410 (3727 Metric)
    Description:
    CAP TANT 6.8UF 10% 10V 1410
    Manufacturer:
    Vishay Sprague
    Series:
    TANTAMOUNT™, T95
    Packaging:
    Tape & Reel (TR)
    Product Status:
    Active
    Capacitance:
    6.8 µF
    Tolerance:
    ±10%
    Voltage - Rated:
    10 V
    Type:
    Conformal Coated
    ESR (Equivalent Series Resistance):
    2Ohm
    Operating Temperature:
    -55°C ~ 125°C
    Lifetime @ Temp.:
    Mounting Type:
    Surface Mount
    Size / Dimension:
    0.143" L x 0.104" W (3.63mm x 2.65mm)
    Height - Seated (Max):
    0.061" (1.55mm)
    Lead Spacing:
    Manufacturer Size Code:
    V
    Ratings:
    COTS
    Features:
    High Reliability
    Failure Rate:
    Grade:
    Qualification:
    Category:
    Tantalum Capacitors
    1. How to order T95V685K010CZSL on SENICO ELECTRONICS INTL CO., LIMITED?
    3. Are the T95V685K010CZSL price and inventory displayed accurate?
    4. What forms of payment are accepted?
    Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of T95V685K010CZSL?
    Image T95V685K010CZSL
    Part Number T95V685K010CZSL
    Manufacturer Vishay Sprague
    Series TANTAMOUNT™, T95
    Packaging Tape & Reel (TR)
    Product Status Active
    Capacitance 6.8 µF
    Tolerance ±10%
    Voltage - Rated 10 V
    Type Conformal Coated
    ESR (Equivalent Series Resistance) 2Ohm
    Operating Temperature -55°C ~ 125°C
    Lifetime @ Temp. -
    Mounting Type Surface Mount
    Size / Dimension 0.143" L x 0.104" W (3.63mm x 2.65mm)
    Height - Seated (Max) 0.061" (1.55mm)