    Vishay Vitramon VJ0201A220FXXCW1BC
    Part No.:
    VJ0201A220FXXCW1BC
    Datasheet:
    SENICO ELECTRONICS INTL CO., LIMITEDVJ0201A220FXXCW1BC.pdf
    Description:
    CAP CER 22PF 25V C0G/NP0 0201
    Capacitance:
    22 pF
    Tolerance:
    ±1%
    Voltage - Rated:
    25V
    Operating Temperature:
    -55°C ~ 125°C
    Size / Dimension:
    0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
    Height - Seated (Max):
    Thickness (Max):
    0.013" (0.33mm)
    Ceramic Capacitors
    1. How to order VJ0201A220FXXCW1BC on SENICO ELECTRONICS INTL CO., LIMITED?
    3. Are the VJ0201A220FXXCW1BC price and inventory displayed accurate?
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of VJ0201A220FXXCW1BC?
    Image VJ0201A220FXXCW1BC
    Part Number VJ0201A220FXXCW1BC
    Product Status Active
    Capacitance 22 pF
    Tolerance ±1%
    Voltage - Rated 25V
    Temperature Coefficient C0G, NP0
    Operating Temperature -55°C ~ 125°C
    Package / Case 0201 (0603 Metric)
    Size / Dimension 0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
    Height - Seated (Max) -
    Thickness (Max) 0.013" (0.33mm)