    Vishay Vitramon VJ0402A220FXJCW1BC
    Part No.:
    VJ0402A220FXJCW1BC
    Datasheet:
    SENICO ELECTRONICS INTL CO., LIMITEDVJ0402A220FXJCW1BC.pdf
    Description:
    CAP CER 22PF 16V C0G/NP0 0402
    Capacitance:
    22 pF
    Tolerance:
    ±1%
    Voltage - Rated:
    16V
    Temperature Coefficient:
    C0G, NP0
    Operating Temperature:
    -55°C ~ 125°C
    Size / Dimension:
    0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
    Height - Seated (Max):
    Thickness (Max):
    0.022" (0.55mm)
    Ceramic Capacitors
    1. How to order VJ0402A220FXJCW1BC on SENICO ELECTRONICS INTL CO., LIMITED?
    3. Are the VJ0402A220FXJCW1BC price and inventory displayed accurate?
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of VJ0402A220FXJCW1BC?
    Image VJ0402A220FXJCW1BC
    Part Number VJ0402A220FXJCW1BC
    Product Status Active
    Capacitance 22 pF
    Tolerance ±1%
    Voltage - Rated 16V
    Temperature Coefficient C0G, NP0
    Operating Temperature -55°C ~ 125°C
    Package / Case 0402 (1005 Metric)
    Size / Dimension 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
    Height - Seated (Max) -
    Thickness (Max) 0.022" (0.55mm)