    Vishay Vitramon VJ0402Y681JXXCW1BC
    Part No.:
    VJ0402Y681JXXCW1BC
    Datasheet:
    SENICO ELECTRONICS INTL CO., LIMITEDVJ0402Y681JXXCW1BC.pdf
    Description:
    CAP CER 680PF 25V X7R 0402
    Capacitance:
    680 pF
    Tolerance:
    ±5%
    Voltage - Rated:
    25V
    Operating Temperature:
    -55°C ~ 125°C
    Size / Dimension:
    0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
    Height - Seated (Max):
    Thickness (Max):
    0.022" (0.55mm)
    Ceramic Capacitors
    1. How to order VJ0402Y681JXXCW1BC on SENICO ELECTRONICS INTL CO., LIMITED?
    3. Are the VJ0402Y681JXXCW1BC price and inventory displayed accurate?
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of VJ0402Y681JXXCW1BC?
    Image VJ0402Y681JXXCW1BC
    Part Number VJ0402Y681JXXCW1BC
    Product Status Active
    Capacitance 680 pF
    Tolerance ±5%
    Voltage - Rated 25V
    Temperature Coefficient X7R
    Operating Temperature -55°C ~ 125°C
    Package / Case 0402 (1005 Metric)
    Size / Dimension 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
    Height - Seated (Max) -
    Thickness (Max) 0.022" (0.55mm)