    Vishay Vitramon VJ0603A121JXBCW1BC
    Part No.:
    VJ0603A121JXBCW1BC
    Manufacturer:
    Vishay Vitramon
    Category:
    Ceramic Capacitors
    Package:
    Datasheet:
    SENICO ELECTRONICS INTL CO., LIMITEDVJ0603A121JXBCW1BC.pdf
    Description:
    CAP CER 120PF 100V C0G/NP0 0603
    Manufacturer:
    Vishay Vitramon
    Series:
    VJ W1BC
    Packaging:
    Tape & Reel (TR)
    Product Status:
    Active
    Capacitance:
    120 pF
    Tolerance:
    ±5%
    Voltage - Rated:
    100V
    Temperature Coefficient:
    C0G, NP0
    Operating Temperature:
    -55°C ~ 125°C
    Features:
    Ratings:
    Applications:
    General Purpose
    Failure Rate:
    Mounting Type:
    Surface Mount, MLCC
    Package / Case:
    0603 (1608 Metric)
    Size / Dimension:
    0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
    Height - Seated (Max):
    Thickness (Max):
    0.034" (0.87mm)
    Lead Spacing:
    Lead Style:
    Category:
    Ceramic Capacitors
    1. How to order VJ0603A121JXBCW1BC on SENICO ELECTRONICS INTL CO., LIMITED?
    3. Are the VJ0603A121JXBCW1BC price and inventory displayed accurate?
    4. What forms of payment are accepted?
    Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of VJ0603A121JXBCW1BC?
    Image VJ0603A121JXBCW1BC
    Part Number VJ0603A121JXBCW1BC
    Manufacturer Vishay Vitramon
    Series VJ W1BC
    Packaging Tape & Reel (TR)
    Product Status Active
    Capacitance 120 pF
    Tolerance ±5%
    Voltage - Rated 100V
    Temperature Coefficient C0G, NP0
    Operating Temperature -55°C ~ 125°C
    Features -
    Ratings -
    Applications General Purpose
    Failure Rate -
    Mounting Type Surface Mount, MLCC
    Package / Case 0603 (1608 Metric)
    Size / Dimension 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
    Height - Seated (Max) -
    Thickness (Max) 0.034" (0.87mm)