    Vishay Vitramon VJ0603A121KXAAC
    Part No.:
    VJ0603A121KXAAC
    Datasheet:
    SENICO ELECTRONICS INTL CO., LIMITEDVJ0603A121KXAAC.pdf
    Description:
    CAP CER 120PF 50V C0G/NP0 0603
    Series:
    VJ
    Capacitance:
    120 pF
    Tolerance:
    ±10%
    Voltage - Rated:
    50V
    Operating Temperature:
    -55°C ~ 150°C
    Size / Dimension:
    0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
    Height - Seated (Max):
    Thickness (Max):
    0.038" (0.97mm)
    Ceramic Capacitors
    1. How to order VJ0603A121KXAAC on SENICO ELECTRONICS INTL CO., LIMITED?
    3. Are the VJ0603A121KXAAC price and inventory displayed accurate?
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of VJ0603A121KXAAC?
    Image VJ0603A121KXAAC
    Part Number VJ0603A121KXAAC
    Manufacturer Vishay Vitramon
    Series VJ
    Packaging Tape & Reel (TR)
    Product Status Active
    Capacitance 120 pF
    Tolerance ±10%
    Voltage - Rated 50V
    Temperature Coefficient C0G, NP0
    Operating Temperature -55°C ~ 150°C
    Package / Case 0603 (1608 Metric)
    Size / Dimension 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
    Height - Seated (Max) -
    Thickness (Max) 0.038" (0.97mm)