    Vishay Vitramon VJ0603A150FXXCW1BC
    Part No.:
    VJ0603A150FXXCW1BC
    Datasheet:
    SENICO ELECTRONICS INTL CO., LIMITEDVJ0603A150FXXCW1BC.pdf
    Description:
    CAP CER 15PF 25V C0G/NP0 0603
    Series:
    VJ W1BC
    Capacitance:
    15 pF
    Tolerance:
    ±1%
    Voltage - Rated:
    25V
    Operating Temperature:
    -55°C ~ 125°C
    Size / Dimension:
    0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
    Height - Seated (Max):
    Thickness (Max):
    0.034" (0.87mm)
    Ceramic Capacitors
    1. How to order VJ0603A150FXXCW1BC on SENICO ELECTRONICS INTL CO., LIMITED?
    3. Are the VJ0603A150FXXCW1BC price and inventory displayed accurate?
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of VJ0603A150FXXCW1BC?
    Image VJ0603A150FXXCW1BC
    Part Number VJ0603A150FXXCW1BC
    Manufacturer Vishay Vitramon
    Series VJ W1BC
    Packaging Tape & Reel (TR)
    Product Status Active
    Capacitance 15 pF
    Tolerance ±1%
    Voltage - Rated 25V
    Temperature Coefficient C0G, NP0
    Operating Temperature -55°C ~ 125°C
    Package / Case 0603 (1608 Metric)
    Size / Dimension 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
    Height - Seated (Max) -
    Thickness (Max) 0.034" (0.87mm)