    Vishay Vitramon VJ0603A3R9BXQCW1BC
    Part No.:
    VJ0603A3R9BXQCW1BC
    Datasheet:
    SENICO ELECTRONICS INTL CO., LIMITEDVJ0603A3R9BXQCW1BC.pdf
    Description:
    CAP CER 3.9PF 10V C0G/NP0 0603
    Capacitance:
    3.9 pF
    Tolerance:
    ±0.1pF
    Voltage - Rated:
    10V
    Operating Temperature:
    -55°C ~ 125°C
    Size / Dimension:
    0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
    Height - Seated (Max):
    Thickness (Max):
    0.034" (0.87mm)
    Ceramic Capacitors
    1. How to order VJ0603A3R9BXQCW1BC on SENICO ELECTRONICS INTL CO., LIMITED?
    3. Are the VJ0603A3R9BXQCW1BC price and inventory displayed accurate?
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of VJ0603A3R9BXQCW1BC?
    Image VJ0603A3R9BXQCW1BC
    Part Number VJ0603A3R9BXQCW1BC
    Product Status Active
    Capacitance 3.9 pF
    Tolerance ±0.1pF
    Voltage - Rated 10V
    Temperature Coefficient C0G, NP0
    Operating Temperature -55°C ~ 125°C
    Package / Case 0603 (1608 Metric)
    Size / Dimension 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
    Height - Seated (Max) -
    Thickness (Max) 0.034" (0.87mm)