    Vishay Vitramon VJ0603A471KXAAP
    Part No.:
    VJ0603A471KXAAP
    Datasheet:
    SENICO ELECTRONICS INTL CO., LIMITEDVJ0603A471KXAAP.pdf
    Description:
    CAP CER 470PF 50V C0G/NP0 0603
    Series:
    VJ
    Capacitance:
    470 pF
    Tolerance:
    ±10%
    Voltage - Rated:
    50V
    Operating Temperature:
    -55°C ~ 150°C
    Applications:
    General Purpose
    Size / Dimension:
    0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
    Height - Seated (Max):
    Thickness (Max):
    0.038" (0.97mm)
    Ceramic Capacitors
    1. How to order VJ0603A471KXAAP on SENICO ELECTRONICS INTL CO., LIMITED?
    3. Are the VJ0603A471KXAAP price and inventory displayed accurate?
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of VJ0603A471KXAAP?
    Image VJ0603A471KXAAP
    Part Number VJ0603A471KXAAP
    Manufacturer Vishay Vitramon
    Series VJ
    Packaging Tape & Reel (TR)
    Product Status Active
    Capacitance 470 pF
    Tolerance ±10%
    Voltage - Rated 50V
    Temperature Coefficient C0G, NP0
    Operating Temperature -55°C ~ 150°C
    Features -
    Ratings -
    Applications General Purpose
    Package / Case 0603 (1608 Metric)
    Size / Dimension 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
    Height - Seated (Max) -
    Thickness (Max) 0.038" (0.97mm)