    Vishay Vitramon VJ0603A6R8DXXCW1BC
    Part No.:
    VJ0603A6R8DXXCW1BC
    Datasheet:
    SENICO ELECTRONICS INTL CO., LIMITEDVJ0603A6R8DXXCW1BC.pdf
    Description:
    CAP CER 6.8PF 25V C0G/NP0 0603
    Series:
    VJ W1BC
    Capacitance:
    6.8 pF
    Tolerance:
    ±0.5pF
    Voltage - Rated:
    25V
    Operating Temperature:
    -55°C ~ 125°C
    Applications:
    General Purpose
    Size / Dimension:
    0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
    Height - Seated (Max):
    Thickness (Max):
    0.034" (0.87mm)
    Ceramic Capacitors
    1. How to order VJ0603A6R8DXXCW1BC on SENICO ELECTRONICS INTL CO., LIMITED?
    3. Are the VJ0603A6R8DXXCW1BC price and inventory displayed accurate?
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of VJ0603A6R8DXXCW1BC?
    Image VJ0603A6R8DXXCW1BC
    Part Number VJ0603A6R8DXXCW1BC
    Manufacturer Vishay Vitramon
    Series VJ W1BC
    Packaging Tape & Reel (TR)
    Product Status Active
    Capacitance 6.8 pF
    Tolerance ±0.5pF
    Voltage - Rated 25V
    Temperature Coefficient C0G, NP0
    Operating Temperature -55°C ~ 125°C
    Features -
    Ratings -
    Applications General Purpose
    Package / Case 0603 (1608 Metric)
    Size / Dimension 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
    Height - Seated (Max) -
    Thickness (Max) 0.034" (0.87mm)