    Vishay Vitramon VJ0603A8R2DXBCW1BC
    Part No.:
    VJ0603A8R2DXBCW1BC
    Datasheet:
    SENICO ELECTRONICS INTL CO., LIMITEDVJ0603A8R2DXBCW1BC.pdf
    Description:
    CAP CER 8.2PF 100V C0G/NP0 0603
    Capacitance:
    8.2 pF
    Tolerance:
    ±0.5pF
    Voltage - Rated:
    100V
    Operating Temperature:
    -55°C ~ 125°C
    Size / Dimension:
    0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
    Height - Seated (Max):
    Thickness (Max):
    0.034" (0.87mm)
    Ceramic Capacitors
    1. How to order VJ0603A8R2DXBCW1BC on SENICO ELECTRONICS INTL CO., LIMITED?
    3. Are the VJ0603A8R2DXBCW1BC price and inventory displayed accurate?
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of VJ0603A8R2DXBCW1BC?
    Image VJ0603A8R2DXBCW1BC
    Part Number VJ0603A8R2DXBCW1BC
    Product Status Active
    Capacitance 8.2 pF
    Tolerance ±0.5pF
    Voltage - Rated 100V
    Temperature Coefficient C0G, NP0
    Operating Temperature -55°C ~ 125°C
    Package / Case 0603 (1608 Metric)
    Size / Dimension 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
    Height - Seated (Max) -
    Thickness (Max) 0.034" (0.87mm)