    Vishay Vitramon VJ0603Y681JXAAP
    Part No.:
    VJ0603Y681JXAAP
    Datasheet:
    SENICO ELECTRONICS INTL CO., LIMITEDVJ0603Y681JXAAP.pdf
    Description:
    CAP CER 680PF 50V X7R 0603
    Series:
    VJ
    Capacitance:
    680 pF
    Tolerance:
    ±5%
    Voltage - Rated:
    50V
    Temperature Coefficient:
    X7R
    Operating Temperature:
    -55°C ~ 150°C
    Size / Dimension:
    0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
    Height - Seated (Max):
    Thickness (Max):
    0.038" (0.97mm)
    Ceramic Capacitors
    1. How to order VJ0603Y681JXAAP on SENICO ELECTRONICS INTL CO., LIMITED?
    3. Are the VJ0603Y681JXAAP price and inventory displayed accurate?
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of VJ0603Y681JXAAP?
    Image VJ0603Y681JXAAP
    Part Number VJ0603Y681JXAAP
    Manufacturer Vishay Vitramon
    Series VJ
    Packaging Tape & Reel (TR)
    Product Status Active
    Capacitance 680 pF
    Tolerance ±5%
    Voltage - Rated 50V
    Temperature Coefficient X7R
    Operating Temperature -55°C ~ 150°C
    Package / Case 0603 (1608 Metric)
    Size / Dimension 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
    Height - Seated (Max) -
    Thickness (Max) 0.038" (0.97mm)