    Vishay Vitramon VJ0805A120JXBPW1BC
    Part No.:
    VJ0805A120JXBPW1BC
    Datasheet:
    SENICO ELECTRONICS INTL CO., LIMITEDVJ0805A120JXBPW1BC.pdf
    Description:
    CAP CER 12PF 100V C0G/NP0 0805
    Capacitance:
    12 pF
    Tolerance:
    ±5%
    Voltage - Rated:
    100V
    Operating Temperature:
    -55°C ~ 125°C
    Size / Dimension:
    0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
    Height - Seated (Max):
    Thickness (Max):
    0.028" (0.70mm)
    Ceramic Capacitors
    1. How to order VJ0805A120JXBPW1BC on SENICO ELECTRONICS INTL CO., LIMITED?
    3. Are the VJ0805A120JXBPW1BC price and inventory displayed accurate?
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of VJ0805A120JXBPW1BC?
    Image VJ0805A120JXBPW1BC
    Part Number VJ0805A120JXBPW1BC
    Product Status Active
    Capacitance 12 pF
    Tolerance ±5%
    Voltage - Rated 100V
    Temperature Coefficient C0G, NP0
    Operating Temperature -55°C ~ 125°C
    Package / Case 0805 (2012 Metric)
    Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
    Height - Seated (Max) -
    Thickness (Max) 0.028" (0.70mm)