    Vishay Vitramon VJ0805A4R7CXJCW1BC
    Part No.:
    VJ0805A4R7CXJCW1BC
    Datasheet:
    SENICO ELECTRONICS INTL CO., LIMITEDVJ0805A4R7CXJCW1BC.pdf
    Description:
    CAP CER 4.7PF 16V C0G/NP0 0805
    Series:
    VJ W1BC
    Capacitance:
    4.7 pF
    Tolerance:
    ±0.25pF
    Voltage - Rated:
    16V
    Operating Temperature:
    -55°C ~ 125°C
    Applications:
    General Purpose
    Size / Dimension:
    0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
    Height - Seated (Max):
    Thickness (Max):
    0.028" (0.70mm)
    Ceramic Capacitors
    1. How to order VJ0805A4R7CXJCW1BC on SENICO ELECTRONICS INTL CO., LIMITED?
    3. Are the VJ0805A4R7CXJCW1BC price and inventory displayed accurate?
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of VJ0805A4R7CXJCW1BC?
    Image VJ0805A4R7CXJCW1BC
    Part Number VJ0805A4R7CXJCW1BC
    Manufacturer Vishay Vitramon
    Series VJ W1BC
    Packaging Tape & Reel (TR)
    Product Status Active
    Capacitance 4.7 pF
    Tolerance ±0.25pF
    Voltage - Rated 16V
    Temperature Coefficient C0G, NP0
    Operating Temperature -55°C ~ 125°C
    Features -
    Ratings -
    Applications General Purpose
    Package / Case 0805 (2012 Metric)
    Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
    Height - Seated (Max) -
    Thickness (Max) 0.028" (0.70mm)