    Vishay Vitramon VJ0805D821MXAAR
    Part No.:
    VJ0805D821MXAAR
    Manufacturer:
    Vishay Vitramon
    Category:
    Ceramic Capacitors
    Package:
    Datasheet:
    SENICO ELECTRONICS INTL CO., LIMITEDVJ0805D821MXAAR.pdf
    Description:
    CAP CER 820PF 50V C0G/NP0 0805
    Manufacturer:
    Vishay Vitramon
    Series:
    VJ HIFREQ
    Packaging:
    Tape & Reel (TR)
    Product Status:
    Active
    Capacitance:
    820 pF
    Tolerance:
    ±20%
    Voltage - Rated:
    50V
    Temperature Coefficient:
    C0G, NP0
    Operating Temperature:
    -55°C ~ 125°C
    Features:
    High Q, Low Loss
    Ratings:
    Applications:
    RF, Microwave, High Frequency
    Failure Rate:
    Mounting Type:
    Surface Mount, MLCC
    Package / Case:
    0805 (2012 Metric)
    Size / Dimension:
    0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
    Height - Seated (Max):
    Thickness (Max):
    0.057" (1.45mm)
    Lead Spacing:
    Lead Style:
    Category:
    Ceramic Capacitors
    1. How to order VJ0805D821MXAAR on SENICO ELECTRONICS INTL CO., LIMITED?
    3. Are the VJ0805D821MXAAR price and inventory displayed accurate?
    4. What forms of payment are accepted?
    Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of VJ0805D821MXAAR?
    Image VJ0805D821MXAAR
    Part Number VJ0805D821MXAAR
    Manufacturer Vishay Vitramon
    Series VJ HIFREQ
    Packaging Tape & Reel (TR)
    Product Status Active
    Capacitance 820 pF
    Tolerance ±20%
    Voltage - Rated 50V
    Temperature Coefficient C0G, NP0
    Operating Temperature -55°C ~ 125°C
    Features High Q, Low Loss
    Ratings -
    Applications RF, Microwave, High Frequency
    Failure Rate -
    Mounting Type Surface Mount, MLCC
    Package / Case 0805 (2012 Metric)
    Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
    Height - Seated (Max) -
    Thickness (Max) 0.057" (1.45mm)