    Vishay Vitramon VJ0805V154MXJCW1BC
    Part No.:
    VJ0805V154MXJCW1BC
    Datasheet:
    SENICO ELECTRONICS INTL CO., LIMITEDVJ0805V154MXJCW1BC.pdf
    Description:
    CAP CER 0.15UF 16V Y5V 0805
    Series:
    VJ W1BC
    Product Status:
    Obsolete
    Capacitance:
    0.15 µF
    Tolerance:
    ±20%
    Voltage - Rated:
    16V
    Temperature Coefficient:
    Y5V (F)
    Operating Temperature:
    -25°C ~ 85°C
    Applications:
    General Purpose
    Size / Dimension:
    0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
    Height - Seated (Max):
    Thickness (Max):
    0.028" (0.70mm)
    Ceramic Capacitors
    1. How to order VJ0805V154MXJCW1BC on SENICO ELECTRONICS INTL CO., LIMITED?
    3. Are the VJ0805V154MXJCW1BC price and inventory displayed accurate?
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of VJ0805V154MXJCW1BC?
    Image VJ0805V154MXJCW1BC
    Part Number VJ0805V154MXJCW1BC
    Manufacturer Vishay Vitramon
    Series VJ W1BC
    Packaging Tape & Reel (TR)
    Product Status Obsolete
    Capacitance 0.15 µF
    Tolerance ±20%
    Voltage - Rated 16V
    Temperature Coefficient Y5V (F)
    Operating Temperature -25°C ~ 85°C
    Features -
    Ratings -
    Applications General Purpose
    Package / Case 0805 (2012 Metric)
    Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
    Height - Seated (Max) -
    Thickness (Max) 0.028" (0.70mm)