    Vishay Vitramon VJ0805Y122JLCAJ32
    Part No.:
    VJ0805Y122JLCAJ32
    Datasheet:
    SENICO ELECTRONICS INTL CO., LIMITEDVJ0805Y122JLCAJ32.pdf
    Description:
    CAP CER 1200 PF 200V X7R 0805 PB
    Series:
    VJ Pb-Bearing
    Capacitance:
    1200 pF
    Tolerance:
    ±5%
    Voltage - Rated:
    200V
    Temperature Coefficient:
    X7R
    Operating Temperature:
    -55°C ~ 150°C
    Features:
    High Temperature
    Ratings:
    AEC-Q200
    Applications:
    Automotive
    Size / Dimension:
    0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
    Height - Seated (Max):
    Thickness (Max):
    0.057" (1.45mm)
    Ceramic Capacitors
    1. How to order VJ0805Y122JLCAJ32 on SENICO ELECTRONICS INTL CO., LIMITED?
    3. Are the VJ0805Y122JLCAJ32 price and inventory displayed accurate?
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of VJ0805Y122JLCAJ32?
    Image VJ0805Y122JLCAJ32
    Part Number VJ0805Y122JLCAJ32
    Manufacturer Vishay Vitramon
    Series VJ Pb-Bearing
    Packaging Tape & Reel (TR)
    Product Status Active
    Capacitance 1200 pF
    Tolerance ±5%
    Voltage - Rated 200V
    Temperature Coefficient X7R
    Operating Temperature -55°C ~ 150°C
    Features High Temperature
    Ratings AEC-Q200
    Applications Automotive
    Package / Case 0805 (2012 Metric)
    Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
    Height - Seated (Max) -
    Thickness (Max) 0.057" (1.45mm)