    Vishay Vitramon VJ1111D200GXRAJ
    Part No.:
    VJ1111D200GXRAJ
    Datasheet:
    SENICO ELECTRONICS INTL CO., LIMITEDVJ1111D200GXRAJ.pdf
    Description:
    CAP CER 20PF 1.5KV C0G/NP0 1111
    Capacitance:
    20 pF
    Tolerance:
    ±2%
    Voltage - Rated:
    1500V (1.5kV)
    Operating Temperature:
    -55°C ~ 125°C
    Size / Dimension:
    0.117" L x 0.110" W (2.98mm x 2.79mm)
    Height - Seated (Max):
    Thickness (Max):
    0.102" (2.59mm)
    Ceramic Capacitors
    1. How to order VJ1111D200GXRAJ on SENICO ELECTRONICS INTL CO., LIMITED?
    3. Are the VJ1111D200GXRAJ price and inventory displayed accurate?
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of VJ1111D200GXRAJ?
    Image VJ1111D200GXRAJ
    Part Number VJ1111D200GXRAJ
    Product Status Active
    Capacitance 20 pF
    Tolerance ±2%
    Voltage - Rated 1500V (1.5kV)
    Temperature Coefficient C0G, NP0
    Operating Temperature -55°C ~ 125°C
    Package / Case 1111 (2828 Metric)
    Size / Dimension 0.117" L x 0.110" W (2.98mm x 2.79mm)
    Height - Seated (Max) -
    Thickness (Max) 0.102" (2.59mm)