    Vishay Vitramon VJ1111D221GXLAJ
    Part No.:
    VJ1111D221GXLAJ
    Datasheet:
    SENICO ELECTRONICS INTL CO., LIMITEDVJ1111D221GXLAJ.pdf
    Description:
    CAP CER 220PF 630V C0G/NP0 1111
    Capacitance:
    220 pF
    Tolerance:
    ±2%
    Voltage - Rated:
    630V
    Operating Temperature:
    -55°C ~ 125°C
    Size / Dimension:
    0.117" L x 0.110" W (2.98mm x 2.79mm)
    Height - Seated (Max):
    Thickness (Max):
    0.102" (2.59mm)
    Ceramic Capacitors
    1. How to order VJ1111D221GXLAJ on SENICO ELECTRONICS INTL CO., LIMITED?
    3. Are the VJ1111D221GXLAJ price and inventory displayed accurate?
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of VJ1111D221GXLAJ?
    Image VJ1111D221GXLAJ
    Part Number VJ1111D221GXLAJ
    Product Status Active
    Capacitance 220 pF
    Tolerance ±2%
    Voltage - Rated 630V
    Temperature Coefficient C0G, NP0
    Operating Temperature -55°C ~ 125°C
    Package / Case 1111 (2828 Metric)
    Size / Dimension 0.117" L x 0.110" W (2.98mm x 2.79mm)
    Height - Seated (Max) -
    Thickness (Max) 0.102" (2.59mm)