    Vishay Vitramon VJ1111D750GXRAJ
    Part No.:
    VJ1111D750GXRAJ
    Datasheet:
    SENICO ELECTRONICS INTL CO., LIMITEDVJ1111D750GXRAJ.pdf
    Description:
    CAP CER 75PF 1.5KV C0G/NP0 1111
    Capacitance:
    75 pF
    Tolerance:
    ±2%
    Voltage - Rated:
    1500V (1.5kV)
    Operating Temperature:
    -55°C ~ 125°C
    Size / Dimension:
    0.117" L x 0.110" W (2.98mm x 2.79mm)
    Height - Seated (Max):
    Thickness (Max):
    0.102" (2.59mm)
    Ceramic Capacitors
    1. How to order VJ1111D750GXRAJ on SENICO ELECTRONICS INTL CO., LIMITED?
    3. Are the VJ1111D750GXRAJ price and inventory displayed accurate?
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of VJ1111D750GXRAJ?
    Image VJ1111D750GXRAJ
    Part Number VJ1111D750GXRAJ
    Product Status Active
    Capacitance 75 pF
    Tolerance ±2%
    Voltage - Rated 1500V (1.5kV)
    Temperature Coefficient C0G, NP0
    Operating Temperature -55°C ~ 125°C
    Package / Case 1111 (2828 Metric)
    Size / Dimension 0.117" L x 0.110" W (2.98mm x 2.79mm)
    Height - Seated (Max) -
    Thickness (Max) 0.102" (2.59mm)