    Vishay Vitramon VJ1206V103MXXPW1BC
    Part No.:
    VJ1206V103MXXPW1BC
    Datasheet:
    SENICO ELECTRONICS INTL CO., LIMITEDVJ1206V103MXXPW1BC.pdf
    Description:
    CAP CER 10000PF 25V Y5V 1206
    Series:
    VJ W1BC
    Product Status:
    Obsolete
    Capacitance:
    10000 pF
    Tolerance:
    ±20%
    Voltage - Rated:
    25V
    Temperature Coefficient:
    Y5V (F)
    Operating Temperature:
    -25°C ~ 85°C
    Applications:
    General Purpose
    Size / Dimension:
    0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
    Height - Seated (Max):
    Thickness (Max):
    0.035" (0.90mm)
    Ceramic Capacitors
    1. How to order VJ1206V103MXXPW1BC on SENICO ELECTRONICS INTL CO., LIMITED?
    3. Are the VJ1206V103MXXPW1BC price and inventory displayed accurate?
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of VJ1206V103MXXPW1BC?
    Image VJ1206V103MXXPW1BC
    Part Number VJ1206V103MXXPW1BC
    Manufacturer Vishay Vitramon
    Series VJ W1BC
    Packaging Tape & Reel (TR)
    Product Status Obsolete
    Capacitance 10000 pF
    Tolerance ±20%
    Voltage - Rated 25V
    Temperature Coefficient Y5V (F)
    Operating Temperature -25°C ~ 85°C
    Features -
    Ratings -
    Applications General Purpose
    Package / Case 1206 (3216 Metric)
    Size / Dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
    Height - Seated (Max) -
    Thickness (Max) 0.035" (0.90mm)