    Vishay Vitramon VJ1206V223MXQPW1BC
    Part No.:
    VJ1206V223MXQPW1BC
    Datasheet:
    SENICO ELECTRONICS INTL CO., LIMITEDVJ1206V223MXQPW1BC.pdf
    Description:
    CAP CER 0.022UF 10V Y5V 1206
    Capacitance:
    0.022 µF
    Tolerance:
    ±20%
    Voltage - Rated:
    10V
    Operating Temperature:
    -25°C ~ 85°C
    Size / Dimension:
    0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
    Height - Seated (Max):
    Thickness (Max):
    0.035" (0.90mm)
    Ceramic Capacitors
    1. How to order VJ1206V223MXQPW1BC on SENICO ELECTRONICS INTL CO., LIMITED?
    3. Are the VJ1206V223MXQPW1BC price and inventory displayed accurate?
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of VJ1206V223MXQPW1BC?
    Image VJ1206V223MXQPW1BC
    Part Number VJ1206V223MXQPW1BC
    Product Status Obsolete
    Capacitance 0.022 µF
    Tolerance ±20%
    Voltage - Rated 10V
    Temperature Coefficient Y5V (F)
    Operating Temperature -25°C ~ 85°C
    Package / Case 1206 (3216 Metric)
    Size / Dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
    Height - Seated (Max) -
    Thickness (Max) 0.035" (0.90mm)