    Vishay Vitramon VJ1206Y222JLBAJ32
    Part No.:
    VJ1206Y222JLBAJ32
    Datasheet:
    SENICO ELECTRONICS INTL CO., LIMITEDVJ1206Y222JLBAJ32.pdf
    Description:
    CAP CER 2200 PF 100V X7R 1206 PB
    Series:
    VJ Pb-Bearing
    Capacitance:
    2200 pF
    Tolerance:
    ±5%
    Voltage - Rated:
    100V
    Temperature Coefficient:
    X7R
    Operating Temperature:
    -55°C ~ 150°C
    Features:
    High Temperature
    Ratings:
    AEC-Q200
    Applications:
    Automotive
    Size / Dimension:
    0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
    Height - Seated (Max):
    Thickness (Max):
    0.067" (1.70mm)
    Ceramic Capacitors
    1. How to order VJ1206Y222JLBAJ32 on SENICO ELECTRONICS INTL CO., LIMITED?
    3. Are the VJ1206Y222JLBAJ32 price and inventory displayed accurate?
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of VJ1206Y222JLBAJ32?
    Image VJ1206Y222JLBAJ32
    Part Number VJ1206Y222JLBAJ32
    Manufacturer Vishay Vitramon
    Series VJ Pb-Bearing
    Packaging Tape & Reel (TR)
    Product Status Active
    Capacitance 2200 pF
    Tolerance ±5%
    Voltage - Rated 100V
    Temperature Coefficient X7R
    Operating Temperature -55°C ~ 150°C
    Features High Temperature
    Ratings AEC-Q200
    Applications Automotive
    Package / Case 1206 (3216 Metric)
    Size / Dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
    Height - Seated (Max) -
    Thickness (Max) 0.067" (1.70mm)