    Vishay Vitramon VJ1206Y682JLBAJ32
    Part No.:
    VJ1206Y682JLBAJ32
    Datasheet:
    SENICO ELECTRONICS INTL CO., LIMITEDVJ1206Y682JLBAJ32.pdf
    Description:
    CAP CER 6800 PF 100V X7R 1206 PB
    Capacitance:
    6800 pF
    Tolerance:
    ±5%
    Voltage - Rated:
    100V
    Operating Temperature:
    -55°C ~ 150°C
    Size / Dimension:
    0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
    Height - Seated (Max):
    Thickness (Max):
    0.067" (1.70mm)
    Ceramic Capacitors
    1. How to order VJ1206Y682JLBAJ32 on SENICO ELECTRONICS INTL CO., LIMITED?
    3. Are the VJ1206Y682JLBAJ32 price and inventory displayed accurate?
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of VJ1206Y682JLBAJ32?
    Image VJ1206Y682JLBAJ32
    Part Number VJ1206Y682JLBAJ32
    Product Status Active
    Capacitance 6800 pF
    Tolerance ±5%
    Voltage - Rated 100V
    Temperature Coefficient X7R
    Operating Temperature -55°C ~ 150°C
    Package / Case 1206 (3216 Metric)
    Size / Dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
    Height - Seated (Max) -
    Thickness (Max) 0.067" (1.70mm)