    Vishay Vitramon VJ1210A472FXAAT
    Part No.:
    VJ1210A472FXAAT
    Datasheet:
    SENICO ELECTRONICS INTL CO., LIMITEDVJ1210A472FXAAT.pdf
    Description:
    CAP CER 4700PF 50V C0G/NP0 1210
    Series:
    VJ
    Capacitance:
    4700 pF
    Tolerance:
    ±1%
    Voltage - Rated:
    50V
    Temperature Coefficient:
    C0G, NP0
    Operating Temperature:
    -55°C ~ 150°C
    Applications:
    General Purpose
    Size / Dimension:
    0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
    Height - Seated (Max):
    Thickness (Max):
    0.067" (1.70mm)
    Ceramic Capacitors
    1. How to order VJ1210A472FXAAT on SENICO ELECTRONICS INTL CO., LIMITED?
    3. Are the VJ1210A472FXAAT price and inventory displayed accurate?
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of VJ1210A472FXAAT?
    Image VJ1210A472FXAAT
    Part Number VJ1210A472FXAAT
    Manufacturer Vishay Vitramon
    Series VJ
    Packaging Tape & Reel (TR)
    Product Status Active
    Capacitance 4700 pF
    Tolerance ±1%
    Voltage - Rated 50V
    Temperature Coefficient C0G, NP0
    Operating Temperature -55°C ~ 150°C
    Features -
    Ratings -
    Applications General Purpose
    Package / Case 1210 (3225 Metric)
    Size / Dimension 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
    Height - Seated (Max) -
    Thickness (Max) 0.067" (1.70mm)