    Vishay Vitramon VJ1210A682FXBAT
    Part No.:
    VJ1210A682FXBAT
    Datasheet:
    SENICO ELECTRONICS INTL CO., LIMITEDVJ1210A682FXBAT.pdf
    Description:
    CAP CER 6800PF 100V C0G/NP0 1210
    Series:
    VJ
    Capacitance:
    6800 pF
    Tolerance:
    ±1%
    Voltage - Rated:
    100V
    Temperature Coefficient:
    C0G, NP0
    Operating Temperature:
    -55°C ~ 150°C
    Applications:
    General Purpose
    Size / Dimension:
    0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
    Height - Seated (Max):
    Thickness (Max):
    0.067" (1.70mm)
    Ceramic Capacitors
    1. How to order VJ1210A682FXBAT on SENICO ELECTRONICS INTL CO., LIMITED?
    3. Are the VJ1210A682FXBAT price and inventory displayed accurate?
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of VJ1210A682FXBAT?
    Image VJ1210A682FXBAT
    Part Number VJ1210A682FXBAT
    Manufacturer Vishay Vitramon
    Series VJ
    Packaging Tape & Reel (TR)
    Product Status Active
    Capacitance 6800 pF
    Tolerance ±1%
    Voltage - Rated 100V
    Temperature Coefficient C0G, NP0
    Operating Temperature -55°C ~ 150°C
    Features -
    Ratings -
    Applications General Purpose
    Package / Case 1210 (3225 Metric)
    Size / Dimension 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
    Height - Seated (Max) -
    Thickness (Max) 0.067" (1.70mm)