    Vishay Vitramon VJ1210Y123MLLAJ32
    Part No.:
    VJ1210Y123MLLAJ32
    Datasheet:
    SENICO ELECTRONICS INTL CO., LIMITEDVJ1210Y123MLLAJ32.pdf
    Description:
    CAP CER 12000 PF 630V X7R 1210 P
    Series:
    VJ Pb-Bearing
    Capacitance:
    0.012 µF
    Tolerance:
    ±20%
    Voltage - Rated:
    630V
    Temperature Coefficient:
    X7R
    Operating Temperature:
    -55°C ~ 150°C
    Features:
    High Temperature
    Ratings:
    AEC-Q200
    Applications:
    Automotive
    Size / Dimension:
    0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
    Height - Seated (Max):
    Thickness (Max):
    0.076" (1.94mm)
    Ceramic Capacitors
    1. How to order VJ1210Y123MLLAJ32 on SENICO ELECTRONICS INTL CO., LIMITED?
    3. Are the VJ1210Y123MLLAJ32 price and inventory displayed accurate?
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of VJ1210Y123MLLAJ32?
    Image VJ1210Y123MLLAJ32
    Part Number VJ1210Y123MLLAJ32
    Manufacturer Vishay Vitramon
    Series VJ Pb-Bearing
    Packaging Tape & Reel (TR)
    Product Status Active
    Capacitance 0.012 µF
    Tolerance ±20%
    Voltage - Rated 630V
    Temperature Coefficient X7R
    Operating Temperature -55°C ~ 150°C
    Features High Temperature
    Ratings AEC-Q200
    Applications Automotive
    Package / Case 1210 (3225 Metric)
    Size / Dimension 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
    Height - Seated (Max) -
    Thickness (Max) 0.076" (1.94mm)