    Vishay Vitramon VJ1210Y154JBCAT4X
    Part No.:
    VJ1210Y154JBCAT4X
    Datasheet:
    SENICO ELECTRONICS INTL CO., LIMITEDVJ1210Y154JBCAT4X.pdf
    Description:
    CAP CER 0.15UF 200V X7R 1210
    Series:
    VJ OMD
    Capacitance:
    0.15 µF
    Tolerance:
    ±5%
    Voltage - Rated:
    200V
    Temperature Coefficient:
    X7R
    Operating Temperature:
    -55°C ~ 125°C
    Features:
    Open Mode, Soft Termination
    Ratings:
    Applications:
    SMPS Filtering, Boardflex Sensitive
    Size / Dimension:
    0.132" L x 0.098" W (3.35mm x 2.50mm)
    Height - Seated (Max):
    Thickness (Max):
    0.067" (1.70mm)
    Ceramic Capacitors
    1. How to order VJ1210Y154JBCAT4X on SENICO ELECTRONICS INTL CO., LIMITED?
    3. Are the VJ1210Y154JBCAT4X price and inventory displayed accurate?
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of VJ1210Y154JBCAT4X?
    Image VJ1210Y154JBCAT4X
    Part Number VJ1210Y154JBCAT4X
    Manufacturer Vishay Vitramon
    Series VJ OMD
    Packaging Tape & Reel (TR)
    Product Status Active
    Capacitance 0.15 µF
    Tolerance ±5%
    Voltage - Rated 200V
    Temperature Coefficient X7R
    Operating Temperature -55°C ~ 125°C
    Features Open Mode, Soft Termination
    Ratings -
    Applications SMPS Filtering, Boardflex Sensitive
    Package / Case 1210 (3225 Metric)
    Size / Dimension 0.132" L x 0.098" W (3.35mm x 2.50mm)
    Height - Seated (Max) -
    Thickness (Max) 0.067" (1.70mm)