    Vishay Vitramon VJ1210Y223JXGAT5Z
    Part No.:
    VJ1210Y223JXGAT5Z
    Datasheet:
    SENICO ELECTRONICS INTL CO., LIMITEDVJ1210Y223JXGAT5Z.pdf
    Description:
    CAP CER 0.022UF 1KV X7R 1210
    Series:
    VJ HVArc Guard™
    Capacitance:
    0.022 µF
    Tolerance:
    ±5%
    Voltage - Rated:
    1000V (1kV)
    Temperature Coefficient:
    X7R
    Operating Temperature:
    -55°C ~ 125°C
    Features:
    High Voltage
    Ratings:
    Applications:
    General Purpose
    Size / Dimension:
    0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
    Height - Seated (Max):
    Thickness (Max):
    0.067" (1.70mm)
    Ceramic Capacitors
    1. How to order VJ1210Y223JXGAT5Z on SENICO ELECTRONICS INTL CO., LIMITED?
    3. Are the VJ1210Y223JXGAT5Z price and inventory displayed accurate?
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of VJ1210Y223JXGAT5Z?
    Image VJ1210Y223JXGAT5Z
    Part Number VJ1210Y223JXGAT5Z
    Manufacturer Vishay Vitramon
    Series VJ HVArc Guard™
    Packaging Tape & Reel (TR)
    Product Status Active
    Capacitance 0.022 µF
    Tolerance ±5%
    Voltage - Rated 1000V (1kV)
    Temperature Coefficient X7R
    Operating Temperature -55°C ~ 125°C
    Features High Voltage
    Ratings -
    Applications General Purpose
    Package / Case 1210 (3225 Metric)
    Size / Dimension 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
    Height - Seated (Max) -
    Thickness (Max) 0.067" (1.70mm)