    Vishay Vitramon VJ1210Y334JBAAT4X
    Part No.:
    VJ1210Y334JBAAT4X
    Datasheet:
    SENICO ELECTRONICS INTL CO., LIMITEDVJ1210Y334JBAAT4X.pdf
    Description:
    CAP CER 0.33UF 50V X7R 1210
    Capacitance:
    0.33 µF
    Tolerance:
    ±5%
    Voltage - Rated:
    50V
    Operating Temperature:
    -55°C ~ 125°C
    Size / Dimension:
    0.132" L x 0.098" W (3.35mm x 2.50mm)
    Height - Seated (Max):
    Thickness (Max):
    0.067" (1.70mm)
    Ceramic Capacitors
    1. How to order VJ1210Y334JBAAT4X on SENICO ELECTRONICS INTL CO., LIMITED?
    3. Are the VJ1210Y334JBAAT4X price and inventory displayed accurate?
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of VJ1210Y334JBAAT4X?
    Image VJ1210Y334JBAAT4X
    Part Number VJ1210Y334JBAAT4X
    Product Status Active
    Capacitance 0.33 µF
    Tolerance ±5%
    Voltage - Rated 50V
    Temperature Coefficient X7R
    Operating Temperature -55°C ~ 125°C
    Package / Case 1210 (3225 Metric)
    Size / Dimension 0.132" L x 0.098" W (3.35mm x 2.50mm)
    Height - Seated (Max) -
    Thickness (Max) 0.067" (1.70mm)