    Vishay Vitramon VJ1808A151KBFAT4X
    Part No.:
    VJ1808A151KBFAT4X
    Datasheet:
    SENICO ELECTRONICS INTL CO., LIMITEDVJ1808A151KBFAT4X.pdf
    Description:
    CAP CER 150PF 2KV NP0 1808
    Capacitance:
    150 pF
    Tolerance:
    ±10%
    Voltage - Rated:
    2000V (2kV)
    Temperature Coefficient:
    C0G, NP0
    Operating Temperature:
    -55°C ~ 125°C
    Size / Dimension:
    0.186" L x 0.080" W (4.72mm x 2.03mm)
    Height - Seated (Max):
    Thickness (Max):
    0.086" (2.18mm)
    Ceramic Capacitors
    1. How to order VJ1808A151KBFAT4X on SENICO ELECTRONICS INTL CO., LIMITED?
    3. Are the VJ1808A151KBFAT4X price and inventory displayed accurate?
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of VJ1808A151KBFAT4X?
    Image VJ1808A151KBFAT4X
    Part Number VJ1808A151KBFAT4X
    Product Status Active
    Capacitance 150 pF
    Tolerance ±10%
    Voltage - Rated 2000V (2kV)
    Temperature Coefficient C0G, NP0
    Operating Temperature -55°C ~ 125°C
    Package / Case 1808 (4520 Metric)
    Size / Dimension 0.186" L x 0.080" W (4.72mm x 2.03mm)
    Height - Seated (Max) -
    Thickness (Max) 0.086" (2.18mm)