    Vishay Vitramon VJ1808Y123KBLAT4X
    Part No.:
    VJ1808Y123KBLAT4X
    Datasheet:
    SENICO ELECTRONICS INTL CO., LIMITEDVJ1808Y123KBLAT4X.pdf
    Description:
    CAP CER 0.012UF 630V X7R 1808
    Capacitance:
    0.012 µF
    Tolerance:
    ±10%
    Voltage - Rated:
    630V
    Operating Temperature:
    -55°C ~ 125°C
    Features:
    Open Mode, Soft Termination
    Size / Dimension:
    0.186" L x 0.080" W (4.72mm x 2.03mm)
    Height - Seated (Max):
    Thickness (Max):
    0.086" (2.18mm)
    Ceramic Capacitors
    1. How to order VJ1808Y123KBLAT4X on SENICO ELECTRONICS INTL CO., LIMITED?
    3. Are the VJ1808Y123KBLAT4X price and inventory displayed accurate?
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of VJ1808Y123KBLAT4X?
    Image VJ1808Y123KBLAT4X
    Part Number VJ1808Y123KBLAT4X
    Product Status Active
    Capacitance 0.012 µF
    Tolerance ±10%
    Voltage - Rated 630V
    Temperature Coefficient X7R
    Operating Temperature -55°C ~ 125°C
    Features Open Mode, Soft Termination
    Package / Case 1808 (4520 Metric)
    Size / Dimension 0.186" L x 0.080" W (4.72mm x 2.03mm)
    Height - Seated (Max) -
    Thickness (Max) 0.086" (2.18mm)