    Vishay Vitramon VJ1808Y152JBGAT4X
    Part No.:
    VJ1808Y152JBGAT4X
    Datasheet:
    SENICO ELECTRONICS INTL CO., LIMITEDVJ1808Y152JBGAT4X.pdf
    Description:
    CAP CER 1500PF 1KV X7R 1808
    Capacitance:
    1500 pF
    Tolerance:
    ±5%
    Voltage - Rated:
    1000V (1kV)
    Operating Temperature:
    -55°C ~ 125°C
    Features:
    Open Mode, Soft Termination, High Voltage
    Size / Dimension:
    0.186" L x 0.080" W (4.72mm x 2.03mm)
    Height - Seated (Max):
    Thickness (Max):
    0.086" (2.18mm)
    Ceramic Capacitors
    1. How to order VJ1808Y152JBGAT4X on SENICO ELECTRONICS INTL CO., LIMITED?
    3. Are the VJ1808Y152JBGAT4X price and inventory displayed accurate?
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of VJ1808Y152JBGAT4X?
    Image VJ1808Y152JBGAT4X
    Part Number VJ1808Y152JBGAT4X
    Product Status Active
    Capacitance 1500 pF
    Tolerance ±5%
    Voltage - Rated 1000V (1kV)
    Temperature Coefficient X7R
    Operating Temperature -55°C ~ 125°C
    Features Open Mode, Soft Termination, High Voltage
    Package / Case 1808 (4520 Metric)
    Size / Dimension 0.186" L x 0.080" W (4.72mm x 2.03mm)
    Height - Seated (Max) -
    Thickness (Max) 0.086" (2.18mm)