    Vishay Vitramon VJ1808Y222JBLAT4X
    Part No.:
    VJ1808Y222JBLAT4X
    Datasheet:
    SENICO ELECTRONICS INTL CO., LIMITEDVJ1808Y222JBLAT4X.pdf
    Description:
    CAP CER 2200PF 630V X7R 1808
    Capacitance:
    2200 pF
    Tolerance:
    ±5%
    Voltage - Rated:
    630V
    Operating Temperature:
    -55°C ~ 125°C
    Package / Case:
    1808 (4520 Metric)
    Size / Dimension:
    0.186" L x 0.080" W (4.72mm x 2.03mm)
    Height - Seated (Max):
    Thickness (Max):
    0.086" (2.18mm)
    Ceramic Capacitors
    1. How to order VJ1808Y222JBLAT4X on SENICO ELECTRONICS INTL CO., LIMITED?
    3. Are the VJ1808Y222JBLAT4X price and inventory displayed accurate?
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of VJ1808Y222JBLAT4X?
    Image VJ1808Y222JBLAT4X
    Part Number VJ1808Y222JBLAT4X
    Product Status Active
    Capacitance 2200 pF
    Tolerance ±5%
    Voltage - Rated 630V
    Temperature Coefficient X7R
    Operating Temperature -55°C ~ 125°C
    Mounting Type Surface Mount, MLCC
    Package / Case 1808 (4520 Metric)
    Size / Dimension 0.186" L x 0.080" W (4.72mm x 2.03mm)
    Height - Seated (Max) -
    Thickness (Max) 0.086" (2.18mm)