    Vishay Vitramon VJ1812A102KBGAT4X
    Part No.:
    VJ1812A102KBGAT4X
    Datasheet:
    SENICO ELECTRONICS INTL CO., LIMITEDVJ1812A102KBGAT4X.pdf
    Description:
    CAP CER 1000PF 1KV NP0 1812
    Capacitance:
    1000 pF
    Tolerance:
    ±10%
    Voltage - Rated:
    1000V (1kV)
    Operating Temperature:
    -55°C ~ 125°C
    Features:
    Open Mode, Soft Termination, High Voltage
    Size / Dimension:
    0.183" L x 0.126" W (4.65mm x 3.20mm)
    Height - Seated (Max):
    Thickness (Max):
    0.086" (2.18mm)
    Ceramic Capacitors
    1. How to order VJ1812A102KBGAT4X on SENICO ELECTRONICS INTL CO., LIMITED?
    3. Are the VJ1812A102KBGAT4X price and inventory displayed accurate?
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of VJ1812A102KBGAT4X?
    Image VJ1812A102KBGAT4X
    Part Number VJ1812A102KBGAT4X
    Product Status Active
    Capacitance 1000 pF
    Tolerance ±10%
    Voltage - Rated 1000V (1kV)
    Temperature Coefficient C0G, NP0
    Operating Temperature -55°C ~ 125°C
    Features Open Mode, Soft Termination, High Voltage
    Package / Case 1812 (4532 Metric)
    Size / Dimension 0.183" L x 0.126" W (4.65mm x 3.20mm)
    Height - Seated (Max) -
    Thickness (Max) 0.086" (2.18mm)