    Vishay Vitramon VJ1812A102KBLAT4X
    Part No.:
    VJ1812A102KBLAT4X
    Datasheet:
    SENICO ELECTRONICS INTL CO., LIMITEDVJ1812A102KBLAT4X.pdf
    Description:
    CAP CER 1000PF 630V NP0 1812
    Capacitance:
    1000 pF
    Tolerance:
    ±10%
    Voltage - Rated:
    630V
    Operating Temperature:
    -55°C ~ 125°C
    Size / Dimension:
    0.183" L x 0.126" W (4.65mm x 3.20mm)
    Height - Seated (Max):
    Thickness (Max):
    0.086" (2.18mm)
    Ceramic Capacitors
    1. How to order VJ1812A102KBLAT4X on SENICO ELECTRONICS INTL CO., LIMITED?
    3. Are the VJ1812A102KBLAT4X price and inventory displayed accurate?
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of VJ1812A102KBLAT4X?
    Image VJ1812A102KBLAT4X
    Part Number VJ1812A102KBLAT4X
    Product Status Active
    Capacitance 1000 pF
    Tolerance ±10%
    Voltage - Rated 630V
    Temperature Coefficient C0G, NP0
    Operating Temperature -55°C ~ 125°C
    Package / Case 1812 (4532 Metric)
    Size / Dimension 0.183" L x 0.126" W (4.65mm x 3.20mm)
    Height - Seated (Max) -
    Thickness (Max) 0.086" (2.18mm)