    Vishay Vitramon VJ1812Y334MXCAT
    Part No.:
    VJ1812Y334MXCAT
    Datasheet:
    SENICO ELECTRONICS INTL CO., LIMITEDVJ1812Y334MXCAT.pdf
    Description:
    CAP CER 0.33UF 200V X7R 1812
    Series:
    VJ
    Capacitance:
    0.33 µF
    Tolerance:
    ±20%
    Voltage - Rated:
    200V
    Operating Temperature:
    -55°C ~ 150°C
    Applications:
    General Purpose
    Size / Dimension:
    0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
    Height - Seated (Max):
    Thickness (Max):
    0.086" (2.18mm)
    Ceramic Capacitors
    1. How to order VJ1812Y334MXCAT on SENICO ELECTRONICS INTL CO., LIMITED?
    3. Are the VJ1812Y334MXCAT price and inventory displayed accurate?
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of VJ1812Y334MXCAT?
    Image VJ1812Y334MXCAT
    Part Number VJ1812Y334MXCAT
    Manufacturer Vishay Vitramon
    Series VJ
    Packaging Tape & Reel (TR)
    Product Status Active
    Capacitance 0.33 µF
    Tolerance ±20%
    Voltage - Rated 200V
    Temperature Coefficient X7R
    Operating Temperature -55°C ~ 150°C
    Features -
    Ratings -
    Applications General Purpose
    Package / Case 1812 (4532 Metric)
    Size / Dimension 0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
    Height - Seated (Max) -
    Thickness (Max) 0.086" (2.18mm)