    Vishay Vitramon VJ1812Y391JBRAT4X
    Part No.:
    VJ1812Y391JBRAT4X
    Datasheet:
    SENICO ELECTRONICS INTL CO., LIMITEDVJ1812Y391JBRAT4X.pdf
    Description:
    CAP CER 390PF 1.5KV X7R 1812
    Capacitance:
    390 pF
    Tolerance:
    ±5%
    Voltage - Rated:
    1500V (1.5kV)
    Operating Temperature:
    -55°C ~ 125°C
    Features:
    Open Mode, Soft Termination, High Voltage
    Size / Dimension:
    0.183" L x 0.126" W (4.65mm x 3.20mm)
    Height - Seated (Max):
    Thickness (Max):
    0.086" (2.18mm)
    Ceramic Capacitors
    1. How to order VJ1812Y391JBRAT4X on SENICO ELECTRONICS INTL CO., LIMITED?
    3. Are the VJ1812Y391JBRAT4X price and inventory displayed accurate?
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of VJ1812Y391JBRAT4X?
    Image VJ1812Y391JBRAT4X
    Part Number VJ1812Y391JBRAT4X
    Product Status Active
    Capacitance 390 pF
    Tolerance ±5%
    Voltage - Rated 1500V (1.5kV)
    Temperature Coefficient X7R
    Operating Temperature -55°C ~ 125°C
    Features Open Mode, Soft Termination, High Voltage
    Package / Case 1812 (4532 Metric)
    Size / Dimension 0.183" L x 0.126" W (4.65mm x 3.20mm)
    Height - Seated (Max) -
    Thickness (Max) 0.086" (2.18mm)