    Vishay Vitramon VJ1812Y393JBCAT4X
    Part No.:
    VJ1812Y393JBCAT4X
    Datasheet:
    SENICO ELECTRONICS INTL CO., LIMITEDVJ1812Y393JBCAT4X.pdf
    Description:
    CAP CER 0.039UF 200V X7R 1812
    Capacitance:
    0.039 µF
    Tolerance:
    ±5%
    Voltage - Rated:
    200V
    Operating Temperature:
    -55°C ~ 125°C
    Size / Dimension:
    0.183" L x 0.126" W (4.65mm x 3.20mm)
    Height - Seated (Max):
    Thickness (Max):
    0.086" (2.18mm)
    Ceramic Capacitors
    1. How to order VJ1812Y393JBCAT4X on SENICO ELECTRONICS INTL CO., LIMITED?
    3. Are the VJ1812Y393JBCAT4X price and inventory displayed accurate?
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of VJ1812Y393JBCAT4X?
    Image VJ1812Y393JBCAT4X
    Part Number VJ1812Y393JBCAT4X
    Product Status Active
    Capacitance 0.039 µF
    Tolerance ±5%
    Voltage - Rated 200V
    Temperature Coefficient X7R
    Operating Temperature -55°C ~ 125°C
    Package / Case 1812 (4532 Metric)
    Size / Dimension 0.183" L x 0.126" W (4.65mm x 3.20mm)
    Height - Seated (Max) -
    Thickness (Max) 0.086" (2.18mm)