    Vishay Vitramon VJ1812Y824KXBAT
    Part No.:
    VJ1812Y824KXBAT
    Datasheet:
    SENICO ELECTRONICS INTL CO., LIMITEDVJ1812Y824KXBAT.pdf
    Description:
    CAP CER 0.82UF 100V X7R 1812
    Series:
    VJ
    Capacitance:
    0.82 µF
    Tolerance:
    ±10%
    Voltage - Rated:
    100V
    Operating Temperature:
    -55°C ~ 150°C
    Applications:
    General Purpose
    Size / Dimension:
    0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
    Height - Seated (Max):
    Thickness (Max):
    0.086" (2.18mm)
    Ceramic Capacitors
    1. How to order VJ1812Y824KXBAT on SENICO ELECTRONICS INTL CO., LIMITED?
    3. Are the VJ1812Y824KXBAT price and inventory displayed accurate?
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of VJ1812Y824KXBAT?
    Image VJ1812Y824KXBAT
    Part Number VJ1812Y824KXBAT
    Manufacturer Vishay Vitramon
    Series VJ
    Packaging Tape & Reel (TR)
    Product Status Active
    Capacitance 0.82 µF
    Tolerance ±10%
    Voltage - Rated 100V
    Temperature Coefficient X7R
    Operating Temperature -55°C ~ 150°C
    Features -
    Ratings -
    Applications General Purpose
    Package / Case 1812 (4532 Metric)
    Size / Dimension 0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
    Height - Seated (Max) -
    Thickness (Max) 0.086" (2.18mm)