    Vishay Vitramon VJ2008A181JXUSTX1A
    Part No.:
    VJ2008A181JXUSTX1A
    Manufacturer:
    Vishay Vitramon
    Category:
    Ceramic Capacitors
    Package:
    Description:
    MLCC
    Manufacturer:
    Vishay Vitramon
    Series:
    VJ
    Packaging:
    Tape & Reel (TR)
    Product Status:
    Active
    Capacitance:
    180 pF
    Tolerance:
    ±5%
    Voltage - Rated:
    250VAC
    Temperature Coefficient:
    C0G, NP0
    Operating Temperature:
    -55°C ~ 125°C
    Features:
    Ratings:
    X1, Y2
    Applications:
    Safety
    Failure Rate:
    Mounting Type:
    Surface Mount, MLCC
    Package / Case:
    2008 (5020 Metric)
    Size / Dimension:
    0.200" L x 0.080" W (5.08mm x 2.03mm)
    Height - Seated (Max):
    Thickness (Max):
    0.086" (2.18mm)
    Lead Spacing:
    Lead Style:
    Category:
    Ceramic Capacitors
    1. How to order VJ2008A181JXUSTX1A on SENICO ELECTRONICS INTL CO., LIMITED?
    3. Are the VJ2008A181JXUSTX1A price and inventory displayed accurate?
    4. What forms of payment are accepted?
    Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of VJ2008A181JXUSTX1A?
    Image VJ2008A181JXUSTX1A
    Part Number VJ2008A181JXUSTX1A
    Manufacturer Vishay Vitramon
    Series VJ
    Packaging Tape & Reel (TR)
    Product Status Active
    Capacitance 180 pF
    Tolerance ±5%
    Voltage - Rated 250VAC
    Temperature Coefficient C0G, NP0
    Operating Temperature -55°C ~ 125°C
    Features -
    Ratings X1, Y2
    Applications Safety
    Failure Rate -
    Mounting Type Surface Mount, MLCC
    Package / Case 2008 (5020 Metric)
    Size / Dimension 0.200" L x 0.080" W (5.08mm x 2.03mm)
    Height - Seated (Max) -
    Thickness (Max) 0.086" (2.18mm)