    Vishay Vitramon VJ2008A330KXUSTX1A
    Part No.:
    VJ2008A330KXUSTX1A
    Capacitance:
    33 pF
    Tolerance:
    ±10%
    Voltage - Rated:
    250VAC
    Temperature Coefficient:
    C0G, NP0
    Operating Temperature:
    -55°C ~ 125°C
    Features:
    Ratings:
    X1, Y2
    Size / Dimension:
    0.200" L x 0.080" W (5.08mm x 2.03mm)
    Height - Seated (Max):
    Thickness (Max):
    0.086" (2.18mm)
    Ceramic Capacitors
    1. How to order VJ2008A330KXUSTX1A on SENICO ELECTRONICS INTL CO., LIMITED?
    3. Are the VJ2008A330KXUSTX1A price and inventory displayed accurate?
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of VJ2008A330KXUSTX1A?
    Image VJ2008A330KXUSTX1A
    Part Number VJ2008A330KXUSTX1A
    Manufacturer Vishay Vitramon
    Series VJ
    Packaging Tape & Reel (TR)
    Product Status Active
    Capacitance 33 pF
    Tolerance ±10%
    Voltage - Rated 250VAC
    Temperature Coefficient C0G, NP0
    Operating Temperature -55°C ~ 125°C
    Features -
    Ratings X1, Y2
    Applications Safety
    Failure Rate -
    Mounting Type Surface Mount, MLCC
    Package / Case 2008 (5020 Metric)
    Size / Dimension 0.200" L x 0.080" W (5.08mm x 2.03mm)
    Height - Seated (Max) -
    Thickness (Max) 0.086" (2.18mm)