    Vishay Vitramon VJ2220Y222KXUSTX2
    Part No.:
    VJ2220Y222KXUSTX2
    Capacitance:
    2200 pF
    Tolerance:
    ±10%
    Voltage - Rated:
    250VAC
    Operating Temperature:
    -55°C ~ 125°C
    Features:
    Low Dissipation Factor
    Ratings:
    X2
    Size / Dimension:
    0.220" L x 0.200" W (5.59mm x 5.08mm)
    Height - Seated (Max):
    Thickness (Max):
    0.086" (2.18mm)
    Ceramic Capacitors
    1. How to order VJ2220Y222KXUSTX2 on SENICO ELECTRONICS INTL CO., LIMITED?
    3. Are the VJ2220Y222KXUSTX2 price and inventory displayed accurate?
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of VJ2220Y222KXUSTX2?
    Image VJ2220Y222KXUSTX2 VJ2220Y222KXUSTX2A
    Part Number VJ2220Y222KXUSTX2 VJ2220Y222KXUSTX2A
    Product Status Active Active
    Capacitance 2200 pF 2200 pF
    Tolerance ±10% ±10%
    Voltage - Rated 250VAC 250VAC
    Temperature Coefficient X7R X7R
    Operating Temperature -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C
    Features Low Dissipation Factor Low Dissipation Factor
    Ratings X2 X2
    Size / Dimension 0.220" L x 0.200" W (5.59mm x 5.08mm) 0.220" L x 0.200" W (5.59mm x 5.08mm)
    Height - Seated (Max) - -
    Thickness (Max) 0.086" (2.18mm) 0.086" (2.18mm)