    Vishay Vitramon VJ2220Y272MXUSTX2A
    Part No.:
    VJ2220Y272MXUSTX2A
    Capacitance:
    2700 pF
    Tolerance:
    ±20%
    Voltage - Rated:
    250VAC
    Operating Temperature:
    -55°C ~ 125°C
    Ratings:
    X2
    Size / Dimension:
    0.220" L x 0.200" W (5.59mm x 5.08mm)
    Height - Seated (Max):
    Thickness (Max):
    0.086" (2.18mm)
    Ceramic Capacitors
    1. How to order VJ2220Y272MXUSTX2A on SENICO ELECTRONICS INTL CO., LIMITED?
    3. Are the VJ2220Y272MXUSTX2A price and inventory displayed accurate?
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of VJ2220Y272MXUSTX2A?
    Image VJ2220Y272MXUSTX2A
    Part Number VJ2220Y272MXUSTX2A
    Product Status Active
    Capacitance 2700 pF
    Tolerance ±20%
    Voltage - Rated 250VAC
    Temperature Coefficient X7R
    Operating Temperature -55°C ~ 125°C
    Features Low Dissipation Factor
    Ratings X2
    Package / Case 2220 (5750 Metric)
    Size / Dimension 0.220" L x 0.200" W (5.59mm x 5.08mm)
    Height - Seated (Max) -
    Thickness (Max) 0.086" (2.18mm)