    Vishay Vitramon VJ2220Y471MXUSTX1A
    Part No.:
    VJ2220Y471MXUSTX1A
    Capacitance:
    470 pF
    Tolerance:
    ±20%
    Voltage - Rated:
    250VAC
    Operating Temperature:
    -55°C ~ 125°C
    Ratings:
    X1, Y2
    Size / Dimension:
    0.220" L x 0.200" W (5.59mm x 5.08mm)
    Height - Seated (Max):
    Thickness (Max):
    0.086" (2.18mm)
    Ceramic Capacitors
    1. How to order VJ2220Y471MXUSTX1A on SENICO ELECTRONICS INTL CO., LIMITED?
    3. Are the VJ2220Y471MXUSTX1A price and inventory displayed accurate?
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of VJ2220Y471MXUSTX1A?
    Image VJ2220Y471MXUSTX1A
    Part Number VJ2220Y471MXUSTX1A
    Product Status Active
    Capacitance 470 pF
    Tolerance ±20%
    Voltage - Rated 250VAC
    Temperature Coefficient X7R
    Operating Temperature -55°C ~ 125°C
    Features Low Dissipation Factor
    Ratings X1, Y2
    Package / Case 2220 (5750 Metric)
    Size / Dimension 0.220" L x 0.200" W (5.59mm x 5.08mm)
    Height - Seated (Max) -
    Thickness (Max) 0.086" (2.18mm)