    Vishay Vitramon VJ2225Y104JXAAT
    Part No.:
    VJ2225Y104JXAAT
    Datasheet:
    SENICO ELECTRONICS INTL CO., LIMITEDVJ2225Y104JXAAT.pdf
    Description:
    CAP CER 0.1UF 50V X7R 2225
    Capacitance:
    0.1 µF
    Tolerance:
    ±5%
    Voltage - Rated:
    50V
    Temperature Coefficient:
    X7R
    Operating Temperature:
    -55°C ~ 150°C
    Size / Dimension:
    0.220" L x 0.250" W (5.59mm x 6.35mm)
    Height - Seated (Max):
    Thickness (Max):
    0.086" (2.18mm)
    Ceramic Capacitors
    1. How to order VJ2225Y104JXAAT on SENICO ELECTRONICS INTL CO., LIMITED?
    3. Are the VJ2225Y104JXAAT price and inventory displayed accurate?
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of VJ2225Y104JXAAT?
    Image VJ2225Y104JXAAT
    Part Number VJ2225Y104JXAAT
    Product Status Active
    Capacitance 0.1 µF
    Tolerance ±5%
    Voltage - Rated 50V
    Temperature Coefficient X7R
    Operating Temperature -55°C ~ 150°C
    Package / Case 2225 (5763 Metric)
    Size / Dimension 0.220" L x 0.250" W (5.59mm x 6.35mm)
    Height - Seated (Max) -
    Thickness (Max) 0.086" (2.18mm)